SCHUCO LIVING

Living

Elastyczność procesu produkcji i montażu, spełnienie najwyższych standardów w zakresie komfortu i bezpieczeństwa oraz rozbudowane możliwości projektowe i wykonawcze: nowy system Schüco z tworzywa sztucznego łączy wiele zalet w jednym produkcie. Konstrukcja o głębokości zabudowy 82 mm przyciąga nie tylko światową nowością w zakresie zintegrowanej technologii uszczelnień, lecz również wyznacza nowe standardy energooszczędności. Ten system nowej generacji posiada wszystkie cechy, pozwalające efektywnie tworzyć okna i drzwi z tworzywa sztucznego w przyszłościowym budownictwie. Warto samemu przekonać się o niezwykłych zaletach systemu!

Poznaj nowy Twin-System firmy Schüco oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie budowy okien i drzwi z tworzywa sztucznego i aluminium.

 

ŚWIATOWA NOWOŚĆ W TECHNOLOGII USZCZELNIANIA

 W nowym bliźniaczym systemie firmy Schüco zastosowano pierwszą na świecie termozgrzewalną uszczelkę z EPDM, opracowaną we współpracy z firmą Semperit. Nowa technologia uszczelniania została udostępniona na zasadzie wyłączności partnerom Schüco. Dzięki zastosowaniu elastycznego, termozgrzewalnego materiału, zwiększona została szczelność w okien i drzwi w problematycznym obszarze narożnym przy zachowaniu ciągłości, estetycznego wyglądu i eliminacji twardych naroży uszczelki. Materiał EPDM jest trwały i bezpieczny dla środowiska i zachowuje jednakowo dobre parametry szczelności przez cały okres użytkowania okien i drzwi. Oznacza to mniej reklamacji i lepszą ochronę substancji budowlanej. Odporne na oddziaływanie promieni UV i niskich temperatur uszczelki z EPDM nadają się do wszystkich stref klimatycznych i typów budynków, zachowując trwałą elastyczność w przedziale temperatur od -40 do +120 stopni Celsjusza.


SZEROKIE MOŻLIWOŚCI

 

Od momentu wejścia systemu Schüco LivIng do sprzedaży dostępne są liczne warianty profili przyłączeniowych i dodatkowych. Nowy system bliźniaczy pozwala spełnić wszelkie oczekiwania inwestorów, czy to w budownictwie indywidualnym czy komercyjnym, w obiektach nowych czy modernizowanych. Poza oknami, portfenetrami i drzwiami balkonowymi istnieje możliwość wykonania w tym systemie drzwi uchylno-przesuwnych typu PASK czy głównych bądź bocznych drzwi wejściowych – także na całą wysokość pomieszczenia. Wybór wariantów kolorystycznych jest nieograniczony. Ekskluzywna technologia nakładania powłok Schüco AutomotiveFinish pozwala wykonać ramy okien i drzwi w kolorystyce metalicznej i jakości takiej, jaką znamy tylko z branży motoryzacyjnej. Paleta oklein Schüco obejmuje ok. 170 kolorów jednolitych oraz imitujących strukturą i barwą różne gatunki drewna; dostępne są też aluminiowe nakładki na profile z tworzywa sztucznego Schüco TopAlu* dostępne z powłokami anodowymi i we wszystkich kolorach palety RAL. Zgodnie z aktualnymi trendami w budownictwie system Schüco LivIng jest oferowany także z profilami barwionymi w masie na najmodniejszy obecnie kolor szary.